Jaki kolor do sypialni?

by Bartek
Jaki kolor do sypialni?

Zastanawiasz się nad tym, jaki kolor wybrać do swojej sypialni? Możesz sięgnąć po produkty z serii Dulux EasyCare. Te plamoodporne farby do wnętrz tworzą na powierzchniach ścian hydrofobową powłokę, która dzięki swojemu działaniu skutecznie odpycha cząsteczki wody i zabrudzeń. Utrzymanie ścian w czystości staje banalnie proste. Farby EasyCare doskonale nadadzą się do miejsc szczególnie narażonych na zabrudzenia, na przykład do pokoju dziecka. Szukasz idealnego koloru do pokoju sypialnego? Nie wahaj się sprawdzić produktów z serii Dulux Ściany i sufity. Każda z barw posiada inne właściwości psychologiczne. Zielony od zawsze jest symbolem natury, czerwony kojarzy się nam z pasją i energią ognia, a żółty wywołuje w nas entuzjazm. Jakie jest znaczenie innych popularnych kolorów?

Sypialnia w kolorze pomarańczowym

Barwa pomarańczowa jest barwaą bardzo pobudzającą, dlatego w sypialniach powinna pojawiać się jedynie w detalach. Pomarańcz jest barwą gorącą, motywującą do działania. Trzeba bardzo mocno uważać na to, by nie przesadzić z jego ilością i nasyceniem, gdyż może to przynieść skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego – zbytnie pobudzenie może przerodzić się w niemałe zdenerwowanie!

Odcienie żółci

Podobnie jak w przypadku koloru pomarańczowego, barwa żółta powinna się pojawić w naszej sypialni nie jako barwa wiodąca, a jedynie w detalach. Wszystko poprzez wzgląd na jej właściwości pobudzające. Kolor żółty jest symbolem energii i szczęścia. Jest pomocny w wyzwoleniu optymizmu, entuzjazmu, ale również i wzmacnia naszą pewność siebie. Niestety, zbyt wiele żółci może wywoływać wręcz rozpacz. Powyższego twierdzenia dowodzą badania przeprowadzone na małych dzieciach, które jednoznacznie wykazują, że maluchy płaczą częściej przebywając w pomieszczeniach pomalowanych właśnie kolorem żółtym. Z tego powodu barwę żółtą lepiej jest wprowadzić do kuchni, łazienki lub pokoju dziennego.

Kolor zielony w sypialniach

Zieleń jest traktowana jako symbol natury, dobrobytu i harmonii. To jedna z najbardziej właściwych barw, jakich możemy użyć do pomalowania naszej sypialni. Dzięki dość jednoznacznym skojarzeniom z przyrodą, kolor zielony sprzyja relaksowi i pomaga w wyciszeniu się. Ma jednak również i swoje minusy. Należy zwrócić uwagę na to, że nadmiar zieleni może wprowadzić nas w swoisty letarg. Co to oznacza? Zmienne nastroje i mniejszy zapał do działania, co niestety nierozerwalnie wiąże się ze zdecydowanie mniejszą efektywnością naszych działań w ciągu dnia. Warto zatem przemyśleć zestawienie tej barwy z innymi kolorami.

Barwa niebieska i jej właściwości

Niebieski nierozerwalnie łączy się z bezpieczeństwem, inteligencją oraz spokojem. Jak udowadniają badania naukowe, barwa niebieska sprzyja owocnej nauce. Niemniej jednak pamiętać należy o tym, że kolor ten zalicza się do barw chłodnych. Nadmiar niebieskiego sprawi, że pomieszczenie stanie się nieprzyjemne, a przebywanie w nim nie będzie sprzyjać odpowiedniemu odprężeniu. Warto więc podjąć próbę przełamania go kolorami ciepłymi, takimi jak beż albo różne odcienie brązu.

Sypialnia w kolorze szarym

Szarość to jedna z najbardziej popularnych barw stosowanych we współczesnych wnętrzach. Idealnie sprawdza się zarówno w stylach klasycznych, jak i nowoczesnych. Jej ciemne odcienie doskonale sprawdzają się w samodyscyplinie oraz podnoszą wiarę w siebie i swoje własne możliwości. Jaśniejsze natomiast pozwalają lepiej się zrelaksować i wyciszyć. Jak każda z barw, również i szarość posiada swoje wady i należy z nią postępować ostrożnie. Jej nadmiar powoduje smutek i wahania nastroju, zaś w przypadku zestawienia szarości z bielą wzrasta prawdopodobieństwo kłótni i nieporozumień.

Jeśli urządzacie sypialnię, nieodzowne mogą wydać się lampki nocne do sypialni. W ten sposób możecie stworzyć naprawdę miły klimat tanim kosztem.

Wciąż nie masz pewności jaki kolor do sypialni wybrać? Firma Dulux posiada na swojej witrynie internetowej specjalnie dedykowany wizualizer, z pomocą którego wirtualnie pomalujesz ściany swojej sypialni.

Related Posts

Leave a Comment