Sypialnia na poddaszu – jakie okna wybrać?

by Bartek
Sypialnia na poddaszu – jakie okna wybrać?

Poddasze to idealne miejsce na urządzenie sypialni. Jest ciche i przytulne, umożliwia odcięcie się od pozostałych części domu. Stwarza niepowtarzalny klimat. Jednak ze względu na spadzisty układ ścian, urządzenie sypialni na poddaszu nie należy do najłatwiejszych. Trzeba odpowiednio umiejscowić i dopasować meble, jak i również sensownie zagospodarować przestrzeń pod skosami. Równie ważny jest odpowiedni dobór okien. Odpowiednia wentylacja i dostęp do światła dziennego, to jedne z najważniejszych aspektów w pokoju sypialnym umiejscowionym na poddaszu.

Jaki rodzaj okien odpowiedni do sypialni na poddaszu?

Oferta okien do zamontowania na poddaszu jest bardzo szeroka. Wybór takich okien jest uzależniony od bardzo wielu czynników – intensywności oświetlenia, komfortu użytkowania, jak i również konstrukcją połaci dachowej. Wśród tak bogatej oferty zazwyczaj łatwo popełnić błąd w doborze konkretnego produktu. Jednym z największych producentów okien w Polsce jest firma VELUX, której bogata oferta obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, jak i również żaluzje oraz zestawy izolacyjne i do zdalnego sterowania.

Aby planowana aranżacja sypialni na poddaszu się powiodła, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wysokość montażu okien. Jeżeli okno dachowe będzie zainstalowane na standardowej wysokości, doskonale sprawdzi się górny system otwierania. W przypadku okna zamontowanego wyżej, o wiele lepszy będzie wybór modelu z klamką na dole.

Ilość światła słonecznego docierającego do sypialni w ciągu całego dnia jest niezwykle ważna. Ma ona działanie pobudzające, dodaje energii i ożywia. Warto więc zadbać o to, by w godzinach porannych do sypialni wpadało jak najwięcej światła. W ciągu dnia zaś należy zwrócić uwagę na to, by sypialnia na poddaszu nie była zbyt nasłoneczniona. Odpowiednie zaciemnienie wnętrza zapewni w porze wieczornej komfortowe warunki do odpoczynku i snu. Ogromną wagę ma w tym wypadku odpowiedni dobór rolet pozwalających w pełni kontrolować odpowiednią ilość światła wpadającą do pomieszczenia. W przypadku sypialni na poddaszu najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające, które nawet w upalne dni błyskawicznie zablokują dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Opcja ta szczególnie idealnie sprawdzi się w sypialniach dziecięcych, których mali użytkownicy potrzebują drzemki w ciągu dnia. Dla najmłodszych firma VELUX przygotowała w swojej ofercie kolekcję rolet Disney&VELUX. Pamiętając, że na poziom zaciemnienia pomieszczenia nie wpływa kolor rolety, a materiał z jakiego została wykonana, można spokojnie dobrać roletę w dowolnym kolorze. Dzięki takiemu rozwiązania, nasza sypialnia będzie nie tylko komfortowa, ale również będzie się odznaczała niepowtarzalnym stylem. Rolę niebagatelną w pokoju sypialnym ogrywa również świeże powietrze, które ułatwia zdrowy sen. Wszystkie okna dachowe firmy VELUX wyposażone są w specjalne nawiewniki, które do wnętrza pomieszczenia dostarczają świeże powietrze nawet w sytuacji, w której okno jest zamknięte. W oknach wyposażonych w górny system otwierania, klapa wentylacyjna jest zintegrowana z uchwytem otwierającym. Okna otwierane za pomocą klamki dolnej są wyposażone w wentylację dwustopniową, umieszczoną w górnej części skrzydła. Wydajny filtr, w który wyposażona jest wentylacja, jest wymienny i łatwy do utrzymania w czystości, a cały mechanizm odznacza się najwyższą jakością i bezpieczeństwem.

Sypialnie umieszczone na poddaszu (szczególnie te z łóżkiem ustawionym bezpośrednio przy oknie) wymagają wygodnego sposobu otwierania okien. Dla większego komfortu warto zastanowić się nad wyborem okien sterowanych elektrycznie. System sterowania można zamontować nieco później, ale już na etapie budowy domu warto zadbać o doprowadzenie zasilania w okolice okien dachowych.

Jak widać, wybór okna dachowego nie jest łatwy. Do rozpatrzenia pozostaje wiele kwestii. Jednak okna oferowane przez firmę VELUX, jako produkty wysokiej jakości i przystępne cenowo, będą idealnym rozwiązaniem w każdej sytuacji i na każdą kieszeń.

Related Posts

Leave a Comment