Bogaty wybór grzejników i akcesoriów

by Bartek

Wybierając odpowiedni grzejnik należy zwrócić uwagę nie tylko na jego moc oraz parametry techniczne, ale również design. Jest to ważny element wystroju, a więc decyzji nie warto podejmować zbyt pochopnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się grzejniki łazienkowe Katowice.

Ozdobna forma w połączenie z oryginalnym kolorem sprawi, że wnętrze stanie się eleganckie i stylowe. Warto uwzględnić aktualnie obowiązujące trendy. Wybór interesujących modeli jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego wariantu, to tylko kwestia czasu. Poniższe wskazówki z pewnością ułatwią to zadanie!

Ciepła skrzynka – kiedy pojawił się pierwszy grzejnik?

Pierwsze grzejniki były nazywane ciepłymi skrzynkami. Pojawiły się one w 1855 roku, jednak nie był to początek elementów grzejnych! Systemy grzewcze znane są od czasów starożytności. Rzymianie montowali pod posadzką kanały, które umożliwiało obieg nagrzanego powietrza. Współczesne kaloryfery są nie tylko wytrzymałe i niezawodne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Dąży się do tego, aby były one możliwie najlżejsze, co znacząco ułatwia montaż konstrukcji. Atutem jest również fakt, że nie stanowią one zbyt dużego obciążenia dla budynku.

Jak kaloryfery zmieniały się na przestrzeni lat?

Ponad sto lat temu kaloryfery miały przede wszystkim spełniać swoje główne zadanie, czyli utrzymywać optymalny poziom temperatury wewnątrz pomieszczenia. Sprawiały one wrażenie ciężkich i masywnych, ponieważ były produkowane z żeliwa. Grzejniki żeberkowe pojawiły się po wielu latach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście modele stalowe, które były lżejsze, a także atrakcyjniejsze pod względem wizualnym. Nagrzewały się one dość długo, jednak plusem był nieprzeciętny czas oddawania ciepła. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się konstrukcje miedziane oraz aluminiowe. Współcześnie królują modele w stylu minimalistycznym, które uchodzą za uniwersalne, a jednocześnie subtelne. Nie można nie wspomnieć o grzejnikach dekoracyjnych czy ozdobnych, które przyjmują formę drabinek, prostokątów, kwadratów, serpentyn, a także wielu innych.

Co sprawdzić przed wyborem grzejników?

Wybór grzejnika nie może być zbyt pochopny! To inwestycja na długie lata, która powinna zostać dokładnie przemyślana. Dobrze jest przeanalizować poniższe czynniki:
– Rodzaj – wyróżnia się m.in. grzejniki kanałowe, pokojowe, ozdobne, czy też łazienkowe. Pierwszym krokiem jest więc określenie, jaka konstrukcja sprawdzi się najlepiej w danym wnętrzu. Trzeba uwzględnić metraż pomieszczenia, a także warunki otoczenia.
– Rozmiar – grzejniki dekoracyjne łazienkowe są zwykle relatywnie wąskie, co ma znaczenie w niewielkich i ciasnych wnętrzach. Oczywiście wybór kaloryferów jest ogromny, a więc znalezienie dużego/średniego/małego modelu nie będzie stanowić żadnego wyzwania.
– Sposób podłączenie – najczęściej można spotkać się z podłączeniem bocznym, jednak nie można zapomnieć o przyłączu tylnym, czy też dolnym.

Ci, którzy pragną zakupić stylowy, a jednocześnie niedrogi grzejnik powinni zapoznać się z ofertą sklepu z grzejnikami AG Grzejniki Design. Można tutaj znaleźć wyłącznie modele najlepszych producentów, którzy cieszą się ogromnym uznaniem użytkowników.

Related Posts

Leave a Comment