Co modnego w temacie grzejników?

by Bartek

Stylowy design to pierwsze, co przychodzi na myśl o nowoczesnych grzejnikach. My jako klienci nie szukamy już po prostu wydajnych i oszczędnych urządzeń grzewczych – większość grzejników dostępnych na rynku oferuje wysoką jakość produktów. Estetyka i ciekawe kształty są teraz decydującymi czynnikami przy wyborze. Chcemy mieć ładne, przytulne, ale i modne wnętrza, więc szukamy dekoracyjnych grzejników, które będą ozdobą każdego pomieszczenia. Jakie trendy panują w branży grzewczej?

Kolorystyka modnych grzejników ozdobnych

Kolor to aspekt, który niewątpliwie należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego grzejnika pokojowego czy też grzejnika łazienkowego do Twojego domu. Jedno jest pewne: obecnie w modzie są alternatywy dla bieli. Współczesne designerskie grzejniki są nie tylko funkcjonalne, ale mogą również odgrywać integralną rolę w wystroju Twojego pokoju. Odważny, wyrazisty odcień może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Wprowadź kontrastowy kolor grzejnika pokojowego do swojego wnętrza – doda to unikalnego charakteru pomieszczeniu i sprawi, że grzejnik stanie się jednocześnie atrakcyjnym dodatkiem do aranżacji. Warto pokusić się o ognistą czerwień w ekskluzywnym grzejniku łazienkowym Brem Cross 56-152 lub elegancką czerń w loftowym grzejniku pokojowym Radox Sera.

Wybierz świadomie – z czego wykonane są grzejniki?

Wybierając najlepsze grzejniki do swojego domu, należy wziąć pod uwagę różne dostępne materiały. Najczęściej są to żeliwo, aluminium, stal miękka i stal nierdzewna. Materiały te różnią się pod względem mocy cieplnej, efektywności energetycznej, konserwacji i ceny – więc zastanów się nad swoimi osobistymi priorytetami.

Modele żeliwne nagrzewają się dłużej w porównaniu do ich stalowych odpowiedników, ale bardzo efektywnie zatrzymują ciepło. Oznacza to, że schładzają się dłużej, a zatem dłużej utrzymują ciepło w pomieszczeniu. Podoba Ci się pomysł minimalnego utrzymania? Grzejniki ze stali nierdzewnej są odporne na rdzę i korozję, a także łatwe do utrzymania w czystości. Aluminiowe grzejniki pokojowe są lekkie, doskonale przewodzą ciepło i są zwykle wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest prawdopodobne, że różne pokoje w Twoim domu skorzystałyby na modelach wykonanych z różnych materiałów. Nie bój się więc mieszać i dopasowywać je do indywidualnych potrzeb.

Gdzie zainstalować grzejnik?

Tak jak planujesz miejsce na szafki kuchenne, gniazda i przełączniki, równie ważna jest wiedza, gdzie najlepiej umieścić grzejniki pokojowe oraz grzejnik łazienkowy.

Jeśli budujesz dom, zaplanuj instalację, planując wystrój i meble. Tradycyjnie grzejniki były zwykle umieszczane pod oknami lub na ścianach zewnętrznych, ponieważ zimne powietrze przepycha ciepło dookoła pomieszczenia, ale wraz ze wzrostem standardów efektywności energetycznej i szczelności w domach mamy większe możliwości w zakresie umiejscowienia grzejników pokojowych. Najistotniejsze jest, aby nie były zasłonięte przez meble czy wypoczynek – poza tym możemy umieścić grzejniki w dowolnym miejscu! Warto je wyeksponować – designerskie grzejniki z AG GrzejnikiDesign oferują unikalne, efektowne kształty, które zapewnią wnętrzom efekt dekoracyjny!

Grzejniki kanałowe – idealne w parze z przeszkleniami

Coraz bardziej cenimy przestronne, jasne wnętrza i lubimy naturalnie oświetlone przestrzenie. Chętniej wybieramy do swoich salonów duże okna, a w domach przeszklenia częściej zajmują nawet całą ścianę. Pojawia się wówczas pytanie, gdzie umieścić grzejnik? Idealnym rozwiązaniem są tutaj pokojowe grzejniki kanałowe, dyskretnie ukryte w podłodze. Są funkcjonalne oraz wydajne, jak i nie zajmują miejsca – co może być kluczowe dla małych pomieszczeń. Zamontowanie grzejników kanałowych w pobliżu powierzchni przeszklonych tworzy barierę dla zimna przenikającego z zewnątrz. Dodatkowo grzejniki kanałowe to też popularny wybór w hotelach czy biurach, gdyż są zarówno estetyczną, jak i łatwą w utrzymaniu opcją. Wybierz wersję z wentylatorem lub bez wentylatora na artykulygrzewcze.com!

Related Posts

Leave a Comment