Jak powiesić pranie, by uniknąć konieczności prasowania?

by Bartek

Nie należysz do miłośników prasowania i chciałbyś ograniczyć ten nieprzyjemny obowiązek do minimum? Piętrząca się sterta czekających na prasowanie ubrań przyprawia Cię o zawrót głowy? Pozbądź się tego widoku za pomocą kilku prostych trików! Dowiedz się jak powiesić ubranie, by zmniejszyć ilość koniecznego do prasowania prania, a także dobrze zagospodarować swoją przestrzeń i zaoszczędzić czas.

Jak mniej prasować, by mieć więcej czasu dla siebie i najbliższych?

Po pierwsze: o ubrania, pościel czy bieliznę zadbaj już na etapie prania – ustaw wirowanie na niższe obroty, dopilnuj, aby wyjąć pranie od razu po zakończeniu cyklu pracy pralki, przed powieszeniem na suszarce porządnie strzepnij ubrania, a także zwróć uwagę na sposób rozwieszania na suszarce. Koszule oraz kurki warto powiesić dodatkowo na wieszakach. Warto również wyposażyć się w suszarkę na pranie, która będzie miała dodatkowy uchwyt na powieszenie skarpetek czy bielizny – łatwiej powiesisz wtedy pranie, bez konieczności upychania go na suszarce. Suszące się ubrania z miejscem obok siebie nie dość, że schną szybciej to dodatkowo unikasz niekorzystnych zgnieceń! Stosując tych kilka trików z pewnością ograniczysz ilość koniecznego do prasowania prania, a zaoszczędzony czas przeznaczysz na własne pasje i przyjemności.

Suszarka na pranie – jaką wybrać?

Z pewnością warto postawić na mobilne i składane wersje. Łatwo wtedy dostosujesz suszarkę na pranie do dostępnego w mieszkaniu metrażu, a także w cieplejsze dni wygodnie rozwiesisz je na balkonie czy w ogrodzie. Bez wątpienia warto również zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji i dodatkowe wzmocnienia, które umożliwią stabilną pozycję nawet przy dużej ilości prania czy też podczas powiewu wiatru. Oprócz tego, zwróć uwagę na dodatkowe uchwyty, a także grubość i jakość wykonania linek – odpowiednia wersja zapobiega powstawaniu kantów. Wiele ciekawych modeli praktycznych suszarek do prania, jak również ciekawostek oraz porad z zakresu sprzątania, prania, prasowania i innych domowych obowiązków, znajdziesz na Leifheitsklep.pl.

Related Posts

Leave a Comment