Kanapa czy łóżko – co wybrać?

by Bartek

Sen jest niezbędny do efektywnego funkcjonowania i dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Na jakość snu wpływa wiele czynników, a jedynym z nich jest komfort. Nie bez znaczenia jest zatem wybór mebla, na którym śpisz. Zastanawiasz się, które z rozwiązań będzie lepsze – kanapa czy łóżko? W poniższym artykule rozwiewamy Twoje wątpliwości!

Kanapa do spania – czy to dobry wybór?

Jedną z głównych zalet kanapy jest jej funkcjonalność. W ciągu dnia może stanowić miejsce do wypoczynku, wieczorem zaś przeobrazić się w mebel do spania, najczęściej dla dwóch osób. Po złożeniu może zajmować niewiele miejsca, przez co nadaje się do umieszczenia nawet na niewielkim metrażu.

Czy jednak kanapa jest w stanie zapewnić Ci komfortowy sen? Jak się okazuje, nawet najlepszy model rozkładanej kanapy nie jest w stanie zapewnić takich warunków snu, jak łóżko z odpowiednio dobranym materacem. Kanapa sprawdzi się wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, takich jak odwiedziny gości. Jednakże spanie na kanapie przez dłuższy czas nie jest polecane.

Total relaxation. Beautiful young woman holding hands behind head while sleeping or resting on the couch

Łóżko – dlaczego jest lepszym wyborem do spania?

Łóżko to mebel, który dla wielu z nas kojarzy się z efektywnym i regeneracyjnym odpoczynkiem. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż za rozwiązaniem tym przemawia szereg korzyści. Jedną z zalet tego rozwiązania jest fakt, że sklepy oferują różnorodny wybór stelaży i materacy. Dzięki temu możesz dobrać ten mebel do wystroju panującego w całej sypialni. Wybierać możesz zarówno spośród m.in. łóżek drewnianych, tapicerowanych, jak i metalowych. Musisz jednak wiedzieć, że nawet najbardziej atrakcyjna rama łóżka nie jest w stanie zapewnić maksymalnego komfortu, bez odpowiednio dobranego materaca. Nie wiesz gdzie go szukać? Szeroki wybór materacy możesz znaleźć na stronie materacekalisz.pl. Nie wiesz jak dobrać odpowiedni materac? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej!

Materac do łóżka – niezbędny element komfortowego snu

Jak już wiesz, wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla zapewnienia Ci jak najlepszego snu. Musisz wiedzieć o tym szczególne wtedy, gdy po raz pierwszy stoisz przed zakupem łóżka. Wówczas wybór najlepszego materaca staje się ciężkim zadaniem. Podpowiadamy jednak, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Jedną z najważniejszych kwestii jest twardość materaca. Zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki nie jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego kręgosłupa. Materac, który jest za miękki, może przyczynić się do tego, że Twoja sylwetka będzie nienaturalnie wygięta. Zbyt twardy z kolei wywiera zbyt duży nacisk na ciało, co skutkować może bólami kręgosłupa lub drętwieniem palców. Wybór materaca powinien być zatem uzależniony od Twoich osobistych preferencji i subiektywnych odczuć. Nie bez znaczenia jest także masa Twojego ciała.

Bardzo ważny jest rodzaj wkładu materaca. Do popularnych i chętnie kupowanych modeli materacy należą, m.in. kieszeniowe, lateksowe, piankowe, kokosowe oraz hybrydowe. Wszystkie warianty znajdziesz na stronie sklepu https://sennamaterace.pl. Szczególnie polecane produkty marki Hilding, Materace te są w stanie zapewnić Ci maksymalny komfort, odznaczają się także wysoką funkcjonalność. Do produkcji materacy wykorzystywane są surowce jak najwyższej jakości. Świadczy o tym fakt, iż produktu marki Hilding posiadają certyfikat Oeko-Tex®, mówiący o tym, że wszelkie materiały, które zostały wykorzystane do ich produkcji pozbawione są szkodliwych substancji. Warto zapoznać się takimi materacami jak np. Hilding Samba, Hilding Rumba, Hilding Step czy Hilding Makarena.

Young beautiful Woman Using Laptop While Dog Sitting On Sofa

Related Posts

Leave a Comment